1 вересня 2023 р.

Щиро вітаємо з Днем знань!
Бажаємо всім нам мирного неба, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні! Наближаємо Перемогу разом!!!

Відео:

/Files/images/0002/Заставка.jpg

Випуск учнів 9-го класу

12 червня 2023 року відбулися урочистості з нагоди випуску учнів 9-го класу. Директор гімназії Курбакова Л.В. та заступники з виховної та навчально-виховної роботи Акимова А.П. та Рябенко О.О. разом з класним керівником 9 класу Матвієнко Н.М. вручили учням свідоцтва про базову загальну середню освіту. Привітати випускників прийшли і вчителі, які викладали у наших дев’ятикласників протягом цих років навчання: Дремова Л.О., Бондаренко М.П., Улюра О.П., Заторська І.М., Іванова С.В., Вороніна Л.Б., Черновол Л.Ф.
Це святкова й визначна подія для всіх дев’ятикласників, оскільки це їх перший документ, який засвідчує про наполегливу щоденну працю кожного протягом усіх 9 шкільних років.
На цій святковій зустрічі ми мали змогу побачитись, обійнятись, привітати одне одного, сказати щемливі слова і навіть поплакати... Наші сльози були через втрату найцінніших хвилин живого спілкування, які забрала спочатку пандемія, а потім війна, наші сльози були через усвідомлене розуміння найбільших святинь для кожної людини - любові до матері та рідної землі, поваги до вчителів.
Кожен з учнів - це унікальна, неповторна особистість. Кожен здатний відстояти свою думку й витримати будь-які випробування для досягнення успіху. Будьте гідними людської поваги та радуйте нас і батьків своїми досягненнями! У добру путь! Нехай вам щастить!

/Files/images/0003/1.jpg/Files/images/0003/3.jpg

/Files/images/0003/2.jpg

Відео
/Files/images/0003/Заставка Випуск 9А.jpg

Save the Children (17.05.2023)

Save the Children - одна з провідних незалежних міжнародних неурядових організацій, що працює для дітей. 17.05.2023 року ця організація завітала до Миколаївської гімназії №43 імені К.Ф. Ольшанського та провела заняття, яке організовували волонтери проєкту SAVE THE CHILDREN. Заняття було приурочене Дню вишиванки. Учні 2-4 класів прослухали історію свята, виконали різноманітні завдання: розгадували ребуси і кросворди, відгадували загадки, підбирали орнаменти. Найяскравіші емоції у дітей викликало створення власної вишиванки.
Згодом, після виконаних завдань, кожному учню надали планшет з програмою МОН з математики і читання - «Навчаюсь - кайфую». Щиро дякуємо організаторам за витрачений час, подаровані емоції та старання!

Всесвітній день книг та авторського права

23 квітня, класний керівник, Іващенко Алла Володимирівна провела для учнів 5-А класу онлайн-вікторину «Дім без книги - день без сонця», згадали цікаві факти і афоризми про книги, засвідчили своє прагнення ніколи не розлучатися з чарівним світом книги, адже всім відомо, що …без книги знань не дістати, тільки книжки допоможуть людиною стати».
Учні читали прислівʼя та приказки, розгадувати загадки про книгу, змагалися у вікторині "У царстві книги". Кожен із учасників заходу (17 учнів)взяв участь в онлайн-вернісажі улюблених книг.

/Files/images/0011/5а-01.jpeg

Всесвітній день поширення знань про синдром Дауна

Учні 2-Б класу 21.03.2023 відзначили Всесвітній день поширення знань про синдром Дауна. Діти долучились до акції і приєднались на урок в Zoom в різнокольорових шкарпетках.
День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково - вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.
Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція "LOTS OF SOCKS". Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це - бути не таким, як більшість.

/Files/images/1_A/image0 (1).jpeg

/Files/images/1_A/image4.jpeg/Files/images/1_A/image5.jpeg

/Files/images/1_A/image1.jpeg/Files/images/1_A/image2.jpeg

/Files/images/1_A/image6.jpeg/Files/images/1_A/image7.jpeg

Міжнародний День щастя

Учні 3 – В класу цікаво відзначили Міжнародний День щастя. Дітей і їх батьків зі святом привітала вчителька Кухта З. І. Вона підготувала для них найтепліше музичне вітання, познайомила з історією виникнення Дня щастя. А діти підрахували, що святу виповнилося 11 років. Вони грали у гру «Що робить людину щасливою», складали Закони щастя і малювали на сердечках, як вони уявляють, що таке щастя.
Діти зрозуміли, що треба бути щасливими і ділитися своїм щастям з близькими і друзями, частіше посміхатися, радіти життю. Вони зробили висновок, що головне щастя в тому, щоб в Україні була наша перемога і настав мир і була звільнена вся українська земля.

/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-42-35-156.jpg/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-44-05-936.jpg

/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-45-01-842.jpg/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-47-04-089.jpg

/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-39-32-223 (1).jpg/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_22-32-55-199.jpg

/Files/images/1_b/Рисунок4.png/Files/images/1_b/Рисунок5.png

/Files/images/1_b/зображення_viber_2023-03-23_08-46-04-799.jpg

24 березня - Всесвітній день боротьби проти туберкульозу.«Як вберегтися від туберкульозу»

Туберкульоз – це небезпечне інфекційне захворювання на яке хворіють люди незалежно від статі, віку та соціального становища, а також тварини, птахи і риби. Найчастіше туберкульоз розвивається в легенях, але може вражати усі органи і системи організму людини.
Збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу. Є багато видів мікробактерій: людський, бичачий, пташиний, мишачий та інші і всі вони можуть уражати людину. Всі вони дуже стійкі в навколишньому середовищі. Так, збудники туберкульозу зберігаються в грунті 1-2 роки, у річній воді до 5 місяців, у вуличному пилу до 10 діб. Ультрафіолетові промені вбивають мікобактерії туберкульозу через 2-3 хвилини.
Зараження відбувається повітряно-крапельним (через вдихання повітря, в яке кашляв або чихав хворий), повітряно-пиловим (через вдихання дорожного пилу), а також аліментарним шляхом – через їжу, посуд, побутові речі. Однак, найчастіше заражаються туберкульозом від хворих на туберкульоз легень, які кашляють і спльовують харкотиння.
Найбільш вразливим прошарком суспільства є діти та підлітки. Це – діти зі слабким імунітетом ( часто хворіючі на ГРВЗ, бронхіти, пневмонії); діти із соціально-незахищених сімей ( сімейних туберкульозних вогнищ та поганих матеріальних умов).
Більшість людей інфікується збудником туберкульозу до 30 років.
Фактори, що сприяють виникненню туберкульозу наступні: часті простудні захворювання, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, паління, алкоголізм, наркоманія, ВІЛ статус.
Особливу стурбованість викликає той факт, що в Україні так і в районі наявна тенденція до розповсюдження стійкого до ліків туберкульозу, що потребує більш тривалого та дорогого лікування. На сьогоднішній день в районі є хворі, в яких туберкульозна палочка стійка майже до всіх протитуберкульозних препаратів. Таких хворих лікувати дуже важко.
Будь яка людина повинна запам’ятати для себе одне правило: якщо у вас довготривалий кашель ( більше 3 тижнів) і хоча б один з наступних симптомів: субфібрильна ( невисока) температура, нічна пітливість, немотивоване зниження ваги тіла, слабкість – слід негайно звернутися до сімейного лікаря та пройти рентгенологічне обстеження на туберкульоз і здати мокроту на наявність мікобактерій туберкульозу.
Вчасне звернення до лікаря – це запорука здоров′я людини.
Для попередження захворювання на туберкульоз – важливо:
1. Уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми.
2. Не докурювати цигарки після нікого з курців.
3. Користуватися особистими предметами гігієни.
4. Вести здоровий спосіб життя – регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголю, наркотиків.
5. Докладати зусилля, щоб їжа кожної людини була поживною, багатою на вітаміни, мінерали. В осінньо-зимовий період з профілактичною метою приймати вітамінно-мінеральні комплекси для підвищення імунітету.
6. Не купувати продукти на стихійних ринках, бо вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу.
7. Регулярно провітрювати житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні.
8. Своєчасно звертатися до лікаря з метою виявлення та лікування хронічних захворювань які послаблюють імунітет.
9. Уникати випадкових статевих стосунків, користуватися презервативом – з метою попередження захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД, як захворювань, що викликають імунодефіцит.
10. Не забувати 1 раз у рік робити флюорографію грудної клітки.
11. Несприятливість дитячого організму до туберкульозу значно підвищує протитуберкульозне щеплення – вакцинація БЦЖ. Здійснюють її в пологовому будинку на 3-5 день життя новонародженого. Триває цей імунітет 5-6 років, а потім слабне. Повторне щеплення проводять у 7 років, щоб підтримати імунітет.
Прогнози експертів ВООЗ на найближче десятиліття невтішні: туберкульоз й надалі залишається найпоширенішою інфекційною хворобою. Цьому сприяє, як політична нестабільність так і економічна відсталість та соціальна незахищеність у нашій країні. Тому боротьба з туберкульозом давно вже перестала бути чисто медичною проблемою. Вона – справа державної ваги.
Пам′ятайте, ваше здоров′я – у ваших руках!

Всеукраїнський «Урок толерантності»

16 лютого в Миколаївській гімназії № 43 ім К.Ф. Ольшанського вчителем фізичної культури Кузнєцовим С.Л. та практичним психологом Кучинською Є.О. для учнів 5-А класу було проведено Всеукраїнський позакласний захід «Урок толерантності» за рекомендацією Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Цей захід був розроблений Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation.

/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-16c9c3673ca9cf43aaf5e4105a15981dcb78481035adeae3ca1a69ccfe5b2eab_4c95bede1d4f43c2.jpg/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-143b0652ae7902d96e344046140b97408d658b75ad5caad9d58b69daf352140d_3aa4686978d8dc2f.jpg

Метою заходу було формування уявлення про толерантність як універсальний принцип життя людини, розвиток навичок ефективної міжособистісної взаємодії, підвищення загальної психологічної культури здобувачів освіти.

/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-712f473a36e8036ca0ef75abe095194298d39d93ae122e859db91bb2f6b935a5_9130507f286615ba.jpg/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-3077a9afb6e8ad0c4152553c80cec0e741052d1d4f2879c402d64c71e94d1618_1c84c10d6c057cb2.jpg

Життя засвідчує, що відмінність систем цінностей та принципів часто стає джерелом конфліктних ситуацій у суспільстві, колективах і, навіть, родинах. Толерантність – це цінність, що допомагає людству вирішувати конфлікти у мирний спосіб. Поняття толерантності означає здатність людини співпрацювати, чути, цінувати, розуміти і поважати іншу думку та невороже її зустрічати.

/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-bcb491db95c99a56b933d1150bca2b6240d7c384d3bd787c84cb9411117f2ece_76dd09d046d53895.jpg/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-cf01e621ba47e41fc9df105ec2ed844fbd5e6aec8959b5c9c79c9e6f10d8e9c4_b7a1c4c3873d2ebd.jpg

Учні активно працювали та взаємодіяли між собою. Урок уособлював в собі чередування виконання різних фізичних вправ з елементами психологічного тренінгу. Це дало змогу спочатку теоретично ознайомитися з головними поняттями, а потім на практиці відчути їх вплив на життя особистості. Наприклад, коли дві команди змагалися, проходячи одне випробування, але за різних умов, здобувачі освіти зрозуміли важливість поняттями «толерантність», ознайомилися з критеріями і соціальними проявами толерантності й нетерпимості та зрозуміли значення толерантної поведінки у взаємодії з людьми у різних життєвих ситуаціях.

/Files/images/_1_logoped/13/0-02-05-dfc27ecb46956f04c5d622c66161e8ece22e7ca0c4876b25d70e45f772352b0f_5d1a0dcebd3a43be.jpg

Під час рефлексії діти зауважили, що насправді часто зустрічалися з проявами дискримінації і самі, не помічаючи того, могли чинити несправедливо відносно оточуючих. Більшість з них висловились, що відчувши на собі весь негатив цього прояву, тепер будуть уважнішими до інших, терпимими до чужих відмінностей та більш чуйними до тих, хто, можливо, потребує допомоги та підтримки. Діти одностайно зробили висновок, що в сучасному світі немає бути місця насиллю, булінгу, дискримінації та приниженням, що будь-який конфлікт має можливість мирного вирішення, а всі люди на землі різні, але рівні.
#нфк_урок_толерантності

Урок медіаграмотності

17 лютого 2022 року, за рекомендацією Міністерства освіти та науки України, було проведено серію уроків з медіаграмотності.
На уроках учні розглядали види медіа, з’ясовували вплив різних видів медіа на людину та суспільство, вчилися аналізувати та критично оцінювати будь-яку надану інформацію.
/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_082142.jpg/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_084412.jpg
/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_082240_1.jpg/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_112606.jpg
/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_084836.jpg/Files/images/_1_logoped/12/IMG_20220218_115628.jpg

ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ

Учні Миколаївської гімназії № 43 імені К.Ф. Ольшанського - учасники Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей" 2022.

/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/248366941_358831059145353_2747660882283851504_n.jpg /Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/262832869_315489557295790_4362857055380045922_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/272831605_1610390905965264_3694522494021985025_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/272960810_315556420391523_5211582558921300739_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273023122_224373056569705_4621946421220003881_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273023122_439046247918453_1133232749978549669_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273055706_625524118510167_5443353334639333404_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273070195_1174998773310081_1499647256868909013_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273160291_332904325432775_217701342086863285_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273164276_670468161071819_5845425028861833050_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273168239_1116686582475566_2228367091773235863_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273191052_1340991493015984_8177046174378953233_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273198997_477761737093747_8961272642513453531_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273216109_1078886386179291_5310674723371052642_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273223451_324199386306109_1653093532822333610_n.jpg/Files/images/1_ohorona_prats_ochima_dtey/273226510_1026878934626945_4777235553683356975_n.jpg

Любов до українських традицій

В нашій школі проводиться робота з прищеплення любові до українських традицій.

14 січня учні 4-А класу привітали школярів і працівників адміністрації Корабельного району зі святом Маланки і Василя, Новим роком своїм Різдвяним вертепом.

Зняте відео було відправлено на конкурс "Діти України".

Бажаємо успіхів колективу і чекаємо на результати!

/Files/images/1_verbitska/20220114_101724.jpg/Files/images/1_verbitska/271935815_361025509169022_999562373333970478_n.jpg /Files/images/1_verbitska/20220114_102822.jpg /Files/images/1_verbitska/20220114_102942.jpg/Files/images/1_verbitska/272119361_485206553122192_6521103690752561560_n.jpg/Files/images/1_verbitska/272491397_1337309290050891_4801636189240955320_n.jpg

Фестиваль «Грані майстерності»

Відповідно до річного плану роботи школи, на виконання наказу по школі від 30.11.2021 року № 189 «Про проведення місячника перспективної педагогічної творчості класних керівників», з метою підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників з питань психології та педагогіки, озброєння їх сучасними технологіями та знанням форм і методів роботи, вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду роботи, формування вмінь педагогічного аналізу виховних заходів, сприяння оновленню і розвитку системи виховної роботи з 07.12.2021 по 20.01.2022 року проведено місячник перспективного досвіду класних керівників у формі фестивалю «Грані майстерності».
Були проведені відкриті заходи за найбільш актуальними проблемами виховання учнів:
- формування ціннісного ставлення до суспільства і держави:краєзнавча розвідка «Рідні вулиці на карті мого міста» (6-Б клас, класний керівник Скоропляс Л.Ф.);
- формування ціннісного ставлення до людей і до себе: прес-конференція з елементами рольової гри і захистом презентації «Щастя» (7-Б клас, класний керівник Вороніна Л.Б.), круглий стіл «Вічні цінності людські» (6-А клас, класний керівник Іванова С.В.), квест-змагання «Мовний етикет» (5-Б клас, класний керівник Заторська І.В.), обговорення «Корисні та шкідливі звички» (3-Б клас, класний керівник Кузнєцова Н.С.), брейн-ринг «Найрозумніша дитина» (2-Б клас, класний керівник Літвинчук С.І.);
- попередження булінгу в учнівському колективі: круглий стіл з сюжетно-рольовими завданнями, проблемними питаннями «Вчимося бути толерантними» (8-А клас, класний керівник Матвієнко Н.М.),дискусія «Ти і твої друзі» (8-Б клас, класний керівник Кашицина Н.В.), інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Світ без насилля. Скажімо «Ні!» булінгу» (7-А клас, класний керівник Бондаренко М.П.),година спілкування з елементами тренінгу «Культура спілкування. Як вирішувати конфлікти» (4-Б клас, класний керівник Василянська І.В.), усний журнал «Вчимося жити в мирі» (4-В клас, класний керівник Голубок Л.В.), подорож-гра «Щоб не марно в світі жити, вчіться, діточки, дружити» (1-А клас, класний керівник Кононенко Т.О.), ісценізація «Вчимося дружити» (1-Б клас, класний керівник Бондар Т.Р.), ігрова программа «Що таке дружба» (1-В клас, класний керівник Тарасова Л.М.);
- формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини: круглий стіл «Я вірю в силу доброти» (4-Г клас, класний керівник Султанська О.П.);
- формування ціннісного ставлення до мистецтва: проект «Конкурс Різдвяних вертепів» (4-А клас, класний керівник Вербицька Г.Л.), свято «Різдвяний настрій» (3-А клас, класний керівник Пастушенко Л.Ю.), квест «Свято Миколая» (2-В клас, класний керівник Кухта З.І.);
- формування ціннісного ставлення до природи: віртуальний зоопарк «Брати наші меньші» (5-А клас, класний керівник Дремова Л.О.), урок-гра «Чий подарунок найкращий. Не завдай природі шкоди» (3-В клас, класний керівник Андрущенко Н.Г.);
- формування ціннісного ставлення до праці: круглий стіл «Вибір професії» (9 клас, класний керівник Черновол Л.Ф. ).
Під час підготовки та проведення виховних заходів застосовувались активні, інтерактивні форми і методи: проекти, квести, методика КТС, парна і групова робота, рольові, ділові ігри, інсценізації, обговорення, аналіз життєвих ситуацій, тренінги, інтерактивні вправи, проблемні питання, ігри, спрямовані на розвиток емпатії, елементи дискусії, диспуту тощо. Згідно Держстандарту і Концепції НУШ здійснювався всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, мотивувались учні на розвиток самостійності, творчості та допитливості.
Широко застосовувались ІКТ, на всіх виховних заходах були перегляд і обговорення фрагментів кінофільмів, відеофільмів, мультфільмів, документальних фільмів, підготовлені цікаві мультимедійні презентації. Використовувалась наочність, були підготовлені листівки, плакати, роздатковий матеріал, естетично оформлено класні кабінети, вдало підібрано музичне оформлення.
За підсумками проведених відкритих заходів організовано обговорення з самоаналізом і аналізом колег, що сприяло підвищенню теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників, озброєнню їх сучасними технологіями, формами і методами роботи. Відзначено, що цікавішими для колег стали зміст, нестандартність, форми роботи, діяльнісний підхід на виховних заходах, елементи тренінгових занять тощо.
В цілому фестиваль «Грані майстерності» сприяв формування життєвих навичок здобувачів освіти, розвитку класних колективів, сприяв пошуку цікавих форм і методів виховної роботи, озброєнню їх сучасними технологіями та знанням форм і методів роботи, активізації творчого пошуку, поповненню методичної скарбнички, урізноманітнив форми проведення класних виховних заходів.

Культурно-просвітницький проект «Море, чайки, кораблі»

Зображення моря на картинах не залишають байдужими нікого: будь то море тихе і ласкаве, або грізне і штормове. Хіба буває щось прекрасніше, ніж моря та океани з їх широтою, безмірністю і небесною синню, що переливаються в променях сонця тисячами найніжніших відтінків!
Марина - це не тільки жіноче ім'я. Це ще й напрямок пейзажного живопису. А мариніст – це, відповідно, художник, якиіі пише полотна подібного морського змісту. Причому на них може бути зображений як беспосередньо морський пейзаж, гак і сцена морської битви або інша подія, що відбувається на морі.
До морських краєвидів у техніці акварелі належать твори Т.Г Шевченка, зроблені під час Аральської експедиції на засланні 1847-1857 pp. («Новопетрівське укріплення з моря, «Низький берег острова Миколая». «Місячна ніч на Кос-Аралі», «Шхуші біля форту Кос-Арал», «Крутий берег Аральського моря»).
У Миколаївському музеї суднобудування і флоту зберігаються роботи видатних миколаївських художників: О.Покосенка. M.Ряснянського. А. Завгороднього, А. Антонюка. В. Семерньова, С.Сенксвич, M.Бережного та інших. Завдяки художнім творам експозиція стала більш яскравою та виразнішою.
З березня по листопад 2021 року за ініціативи музея суднобудування і флоту для учнів шкіл міста проходив культурно-просвітницький проект «Море, чайки, кораблі», розроблений метою активізації науково-дослідної та пошукової роботи школярів та студентів по вивченню творчості відомих художників-мариністів. особливо миколаївських митців.
Учні нашої школи активно долучилися до цього проєкту, після відбору на конкурс було подано 11 найкращих робіт.
Напередодні Нового року переможці конкурсу отримали подарунки: сертифікати про участь в конкурсі, енциклопедії морської тематики, альбоми та олівці.
Поздоровляємо переможців!
8-А – Кайданович Дмитро;
5-А – Поліщук Максим, Станкова Дар’я, Гірча Нікіта, Бандура Олександр, Малюта Евгенія;
1-А – Бугаенко Вероніка;
1-Б – Васильченко Ксенія, Бабич Максим, Анікейчик Нікіта.
/Files/images/1_more_chayki/264776145_337087391281196_7682644890942770422_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/265228174_235209742061826_471305962281004_n.png/Files/images/1_more_chayki/265238311_272445348201683_8017564927334373815_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/265246762_1386329178453109_727258353390808277_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/266410861_1298249550616861_8982486045334977822_n.jpg /Files/images/1_more_chayki/266820425_386971526515982_5834872626958311140_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/267184866_287023523257472_5793274029984613748_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/265703405_599436191166820_1853560148923856353_n.jpg/Files/images/1_more_chayki/267249514_1096768541146682_7709224504474515032_n.jpg

Зі святом Миколая!

Свято Миколая – завжди найочікуваніша подія в житті дітей.
Напередодні свята діти пільгових категорій отримали смаколики від Управління освіти Миколаївської міської ради та Корабельної адміністрації.
Привітали учнів і шкільний вокальний гурток, декламатори з побажаннями ,а саме головне, що подарунки дітям вручав справжній Святий Миколай.
Атмосфера цього заходу була святкова,весела,чарівна.
Усім – щастя та веселих свят.
/Files/images/mikolay/263760435_452957989734074_2252172951835585879_n.jpg
/Files/images/mikolay/266357398_1162299391268176_5480254315267037482_n.jpg /Files/images/mikolay/264035507_997881914407612_258918921382897584_n.jpg

/Files/images/mikolay/268056000_178393831127263_3460635166051434274_n.jpg

/Files/images/mikolay/268804792_615244659772208_428785845005099143_n.jpg /Files/images/mikolay/268272767_439348414310124_3091911811946445412_n.jpg

/Files/images/mikolay/269741417_229927192506463_4978155475193869964_n.jpg

Скажімо "НІ" - булінгу та насильству

/Files/images/0101/1.jpg

З 25.11 по 10.12.2021 проходила Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля". В школі наказом директора було затверджено заходи, серед яки були заплановані квести, віртуальні подорожі, ознайомлення з законами, зустрічі зі спеціалістами тощо.

/Files/images/0101/2.jpg

Для учнів 4-Б класу 09.12.2021 проведено інформаційний захі "Скажемо "НІ" - булінгу та насильству!" спеціалістками відділу з гуманітарних питань адміністрації Корабельного райну А. Хусаіновою та В. Гайворонською. Дітям пояснили, що насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Трагічність ситуації в тому, що свідки чи жертви насильницької діяльності переносять модель кривдницької поведінки у власне життя та продовжують чинити насильство. Власне створюється коло насильства: жертви стають кривдниками.

Проведені вправи сприяли усвідомленню учнями важливості дотримання добрих відносин в класі, в шолі і дома.

/Files/images/0101/3.jpg

Міжнародний День толерантності

/Files/images/1_1_tolerantn/1.jpg

Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного Дня толерантності. Свято покликане шанувати рівність всіх людей, незалежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих - це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний. У цей день, як ніколи, актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів моральних цінностей в Миколаєвській ЗЗСО № 43 І-ІІІ ступенів ім. К.Ф. Ольшанського з 15 по 19 листопада пройшов Тиждень толерантності. Впродовж тижня робота психологічної служби школи була спрямована на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників навчально - виховного процесу, створення ситуації успіху для невпевнених учнів та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.
В перший день акції школа була тематично оформлена: розклеєно вислови мудреців та видатних людей про терпіння і терпимість до інших людей.

/Files/images/1_1_tolerantn/2.jpg

В шкільній бібліотеці оформлена виставка « В єдності й злагоді – сила народу!»

/Files/images/1_1_tolerantn/3.jpg

З метою створення святкового настрою розклеювались оголошення «Якщо тобі сумно, візьми собі смайлик і посміхнись!», «Долонька позитиву» тощо

/Files/images/1_1_tolerantn/4.jpg

Працівниками психологічної служби та класними керівниками було проведено тематичні заняття, виховні години та бесіди на тему «Толерантність!».

/Files/images/1_1_tolerantn/5.jpg

/Files/images/1_1_tolerantn/6.jpg

Організовувалась виставка малюнків серед учнів 1-4 класів «Толерантність врятує світ!»

/Files/images/1_1_tolerantn/7.jpg

Тиждень видався цікавим та насиченим подіями.

МЗЗСО №43 "ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ" ЛИСТОПАД 2021Р.

ШКІЛЬНИЙ ЕТАП КОНКУРСІВ

10 листопада відбувся шкільний етап конкурсу «Український сувенір», «Новорічна композиція» та «Новорічні та Різдвяні фантазії». Кращі роботи були доставлені до дитячого центру для подальшої участі в районному та міському етапі. Дякуємо всім за участь !!!

/Files/images/yarmarok/конкурси 2.jpg

/Files/images/yarmarok/конкурси 1.jpg

wym-1637135050667

День захисників і захисниць України

/Files/images/1/1_h/ден__козацтва.jpg

/Files/images/1/1_h/MyCollages.jpg
14 жовтня в Україні щорічно відзначається День захисників і захисниць України, День Покрови і День українського козацтва.
До цього дня в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського для учнів 5-6, 7-8 класів проведено квест «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків».
Було підготовлено цікаві завдання для конкурсних станцій:
Історична:
• «мозковий штурм» (яка команда дасть більше правильних відповідей на запитання про козаків);
• Тест «Обери правильну відповідь»;
• «Чорний ящик» (за описом вгадати козацьку річ, яка знаходиться в чорному ящику).
Героїчна:
• впізнати козака за портретом;
• розказати про героїчні вчинки, перемоги козаків;
• розказати легенду про козаків;
• розказати про героїв сьогодення і їх героїчні вчинки.
Географічна:
  • показати на карті місця, пов’язані з козацтвом (країни, моря, річки, Запорізька Січь, Дике Поле, Великий Луг, Османська імперія, Кримське ханство, Річ Посполита, Дніпро, Південний Буг, Чорне море, напрям походів) і розповісти про козацькі походи.
Фольклорна:
• скласти козацькі прислів’я із запропонованих;
• назвати козацькі прислів’я;
• придумати загадку про козаків;
• виконати козацьку пісню.
Учні із захопленням брали участь в цих конкурсах, демонстрували свої знання історії, героїчного минулого козацтва, впізнавали гетьманів за портретами, розповідали легенди про козаків, відгадували загадки, змагалися у пісенній майстерності.
Результати наступні:
• І місце – 5-А, 7-А кл.;
• ІІ місце – 5-Б, 8-А кл.;
• ІІІ місце – 6-А, 8-Б кл.;
• ІV місце – 7-Б кл.
wym-1634643587652
Вітаємо всіх зі святом і бажаємо подальших успіхів!

День бібліотек

30.09.2021 року, в день бібліотек, в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського акцією «Подаруй бібліотеці книгу» відбулося відкриття Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки з теми «Краєзнавство в шкільній бібліотеці, нові традиції та цінності».

wym-1633083497550


/Files/images/1/фото 2.jpg /Files/images/1/фото 1 .jpg


Монетки дітям

Учні Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського з 01 по 30 вересня 2021 року долучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Монетки дітям», змістом якої було збір і передача до Ощадбанку монет номіналом 25 копійок, які понад рік тому вийшли з обігу.
Зібрані кошти будуть перераховані на лікування онкохворих дітей.
Всього було зібрано і здано 824 гривня, тобто 3296 монеток.
Дякуємо всім, хто долучився до акції «Монетки дітям».
wym-1633083838172
/Files/images/1/243387896_613662663379636_6363480168008030307_n.png

/Files/images/1/243327428_388476702831053_2969863332772582225_n.png

Бабин Яр

29.09.2021 року в усіх класах з 1 по 9 проведено загальнонаціональний урок пам'яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру «80 років пам'яті: забуттю не підлягає» з використанням презентацій і відеофрагментів.
В шкільній бібліотеці було оформлено виставку літератури і фотографій «Бабин Яр: історія, пам’ять і сучасний світ», яку протягом дня на перервах переглянули всі учні.
wym-1633084316012
/Files/images/1/бабин яр 2.jpg
/Files/images/1/баьин яр 1.jpg

«Спорт стає засобом виховання тоді, коли він є улюбленим заняттям кожного». В.А.Сухомлинський

Мета Всеукраїнського олімпійського тижня:
  1. Викликати у дітей позитивні емоції та стійкий інтерес до занять фізичною культурою;
  2. Виховувати оргнізованність, взаємодопомогу, дисциплінованість;
  3. Розвивати фізичні та вольові якості в умовах змагань;
  4. Виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки;
  5. Пропагувати фізичну культуру як складову загальнолюдської культури;
  6. Збачувати знання учнів з історії Олімпійських ігор.

/Files/images/1/MyCollages.jpg

/Files/images/1/ир.jpg

21 травня 2021 року виповнюється 106-річниця з Дня народження К.Ф. Ольшанського

/Files/images/kf_olshanskiy/20210521_080528.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/20210518_123629.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/20210518_123753.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/20210518_121748.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/IMG-4001391343527112e7f42c970c7c6847-V.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/IMG-86aa1e5650141bfc42207492b3adb5c4-V.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/20210518_124017.jpg

/Files/images/kf_olshanskiy/181823665_742120483120351_676451073649631337_n.jpg

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 17 травня до 21 травня в школі проходив тиждень безпеки дорожнього руху, в якому прийняли участь всі учні 1- 9 класів.
На протязі тижня проходили такі заходи:
1. В 1- 4 класах пройшли зустрічі з батьками- водіями з теми дотримання правил дорожнього руху;
2. Класні керівники провели також бесіди з батьками учнів, акцентуючи увагу на проблеми забезпечення захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння ними норм безпечної поведінки.
3. 19.05 ( в середу ) в кожному класі перед першим уроком були проведені інформаційні години на тему: «Правила дорожнього руху знай- життя зберігай».
І заключним етапом тижня, в якості підбиття підсумків для учнів 1- 7 класів пройшла виставка- конкурс малюнків і плакатів щодо правил безпеки під час катання на велосипеді, роликових ковзанах, скейті, самокаті тощо.
Напередодні нас чекають літні канікули, і ми сподіваємося , що діти отримали корисну інформацію щодо збереження життя і здоров’я.

/Files/images/1_sultanskaya_dn/7.jpg

/Files/images/1_sultanskaya_dn/изображение_viber_2021-05-21_12-09-52.jpg
/Files/images/1_sultanskaya_dn/изображение_viber_2021-05-21_11-41-41.jpg /Files/images/1_sultanskaya_dn/г.jpg /Files/images/1_sultanskaya_dn/о.jpg

День Перемоги і примирення

8-9 травня відзначається День Перемоги і примирення. До цієї події в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 43 імені К.Ф. Ольшанського 07 травня 2021 року проведено Уроки звитяги, на яких здобувачі освіти пригадали події Другої світової війни і вшанували героїв сьогодення, які боронять нашу країну від агресора на сході країни.

wym-1620391818241

26 квітня - 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи

Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай стане над землею чисте небо буде.
Чорнобиль - попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!

26 квітня - 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Це знакова дата для кожного українця. Вона розділила життя на до і після. Саме в цей день у 1986 році сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства - вибух на Чорнобильській АЕС. Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип’ять і 30 км поліських лісів, на зону відчуження. Покинуту і небезпечну, на сотні років. Близько 116000 людей отримали статус переселенців і більше 6000 - ліквідаторів. Ми стали свідками не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя багатьох тисяч наших земляків.


wym-1619774620580

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Мова є безцінним і цілющим джерелом буття людства, однією з найважливіших ознак національної самобутності людини і народу.

Рішенням ЮНЕСКО з 2001 року 21 лютого відзначається Міждународний день рідної мови. Цим днем рідної мови ЮНЕСКО хотіло звернути увагу світової прогресивної спільноти до бесправного положення поневолених народів, у яких намагаються відібрати рідну мову. В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Цей день нагадує усім нам про невід'ємне право кожної етнічної спільноти на свій культурний розвиток, який нерозривно пов’язаний з рідною мовою.

Напередодні цього дня 19 лютого в школі відбулися різноманітні заходи, присвячені цій даті.

/Files/images/rdna_mova/151170554_225060869287110_5043186864528379063_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151198758_150775206861100_4983575588918527814_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151327765_1503503959985125_7336553077625226453_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151381352_464468824683992_3037730680307382356_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151388151_179522010610513_232936811046848713_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151422149_294395872122569_4142745215640880974_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151457498_651776868880027_5188479224817629611_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151475539_473258110715796_2814273466542910401_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151485782_790643271542416_6049023414026530397_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151492489_328764531912035_4290596195866027872_n.jpg/Files/images/rdna_mova/151497940_2832744206981079_1841445667674361381_n.jpg/Files/images/rdna_mova/153200610_213611193883010_5894864453866852586_n.jpg/Files/images/rdna_mova/154299566_168236928266698_246120206693954302_n.jpg/Files/images/rdna_mova/154432469_342534827015302_4686344196175525392_n.jpg/Files/images/rdna_mova/MyCollages.jpg

Вітаємо переможців міського конкурсу дитячого малюнку

«Війна очима дітей» Пустовойтова Дениса, учня 3 класу, керівник Кузнєцова Н.С.

Ізбаш Анастасію, 2-Б класу, керівник Кузнєцова Н.С.

/Files/images/1/1_1/11.jpg/Files/images/1/1_1/12.jpg

/Files/images/1/1_1/14.jpg

/Files/images/1/1_1/15.jpg/Files/images/1/1_1/16.jpg

/Files/images/1/1_1/17.jpg

З метою привернення уваги учнів до наявних проблем у сфері охорони праці, формування свідомості позиції щодо значення та місця здорових і безпечних умов в різних сферах суспільного життя, профілактики травматизму, культури безпеки праці та оцінки ризиків,що супроводжують трудову діяльність дорослих.
В школі проведено етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей – 2021», який був для трьох вікових груп ( 6-10 років, 11-14 років, 15-18 років). Кожна робота , як мовна, так і живописна,відрізнялась сміливістю думки та оригінальністю виконання. Діти намагалися за допомогою олівця та фарб передати свої дитячі асоціації,пов’язані з такими дорослими проблемами, як безпека життєдіяльності людини в побуті, на підприємстві та громадських місцях.
Кращі роботи були передані для участі у міському етапі конкурсу.

/Files/images/1/1_1/1.jpg

/Files/images/1/1_1/2.jpg

/Files/images/1/1_1/3.jpg

/Files/images/1/1_1/4.jpg

/Files/images/1/1_1/5.jpg

/Files/images/1/1_1/6.jpg

/Files/images/1/1_1/7.jpg

/Files/images/1/1_1/8.jpg
Новорічні свята - чарівні. Напередодні Нового року ми знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.
Для створення святкової новорічної атмосфери учні протягом останнього тижня грудня прикрашали класи, коридори школи сніжинками, гірляндами, малюнками на склі.
Хай Бог посилає своє благословення за ваші добрі діла! З Новим роком!

/Files/images/1_c/1.jpg/Files/images/1_c/3.jpg

/Files/images/1_c/2.jpg/Files/images/1_c/5.jpg

/Files/images/1_c/4.jpg/Files/images/1_c/9.jpg

/Files/images/1_c/6.jpg/Files/images/1_c/7.jpg

/Files/images/1_c/8.jpg/Files/images/1_c/11.jpg

/Files/images/1_c/10.jpg/Files/images/1_c/14.jpg

/Files/images/1_c/12.jpg


З метою формування поваги до захисників Батьківщини, воїнів – учасників АТО та ООС, виховання здобувачів освіти на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру, волі українського народу і незалежності нашої держави виховання співчуття, доброти та милосердя здобувачі освіти виготовили 7 рушників, які, окрім вишитих візерунків, мають побажання бійцям «Повертайся живим». Рушники доставлено до Клубу юних моряків з флотилією 10.12.2020 року.

/Files/images/1_/130545549_131833315233784_3430237190556680547_n.jpg/Files/images/1_/130327875_735784543714177_2991576157319250901_n.jpg

/Files/images/1_/130565298_1318298151865549_944369722493111113_n.jpg

/Files/images/11/130581821_936409490224433_8190813551396705871_n.jpg/Files/images/11/130600510_724852074826920_1287493605109158838_n.jpg

/Files/images/11/130680441_848740112580908_5118299627915990747_n.jpg/Files/images/11/130683173_739767486950475_5665074128375682690_n.jpg

/Files/images/11/130808697_716862928961789_2102633490533792720_n.jpg

/Files/images/11/130804615_138744527793618_3582205287332256799_n.jpg

/Files/images/11/130902189_178123850698565_5311245790183210023_n.jpg

Шкільний етап конкурсу «Новорічні та Різдвяні фантазії»

/Files/images/_1_logoped/11/128721520_428970074942145_1333718777872814727_n.jpg

/Files/images/_1_logoped/11/128993326_675725409786141_2174005838511278537_n.jpg

/Files/images/_1_logoped/11/129061485_738804993403133_3580888459746671235_n.jpg

/Files/images/_1_logoped/11/129122094_118491119988708_5570921012520503619_n.jpg

/Files/images/_1_logoped/11/129159009_3688003887925163_7728525070442684257_n.jpg

/Files/images/_1_logoped/11/129279044_140483337533722_8253556434084018938_n.jpg

Дякуємо всім хто взяв активну участь!

Шкільний етап конкурсу-виставки "Український сувенір" та "Новорічна композиція"

/Files/images/1/1_NS/125376473_3821575484519863_6496871965585513039_n.jpg/Files/images/1/1_NS/125388011_1055233531605120_6948528804515598651_n.jpg

/Files/images/1/1_NS/125391992_708070356754099_5278252613346019605_n.jpg/Files/images/1/1_NS/125394527_409978143506305_6102829226268759262_n.jpg

/Files/images/1/1_NS/125403354_768492987085125_4255975588020397937_n.jpg/Files/images/1/1_NS/125415991_281126299977356_7406447029196605014_n.jpg

Дякуємо всім учням за активну участь!

Ми святкуємо Helloween.

Пролетіли осінні канікули і розпочалось дистанційне навчання.

Під час дистанційного навчання діти не тільки мають змогу навчатися онлайн, але й за бажанням брати участь у різних заходах.

Напередодні весь світ відзначав Helloween. Наші учні також долучилися до цієї події, але в домашніх умовах.

Учні 1-А, 1-Б, 6-А, 7-А та 8-Б класів поділилися з нами своїми враженнями.

Пропонуємо всім бажаючим долучитися до перегляду.

/Files/images/1/1_h/1.jpg

/Files/images/1/1_h/2.jpg

/Files/images/1/1_h/3.jpg

/Files/images/1/1_h/4.jpg

/Files/images/1/1_h/5.jpg

/Files/images/1/1_h/6.jpg

/Files/images/1/1_h/7.jpg

/Files/images/1/1_h/8.jpg

/Files/images/1/1_h/9.jpg

/Files/images/1/1_h/10.jpg

/Files/images/1/1_h/11.jpg

/Files/images/1/1_h/12.jpg

/Files/images/1/1_h/13.jpg

/Files/images/1/1_h/14.jpg

З 01 по 30 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з теми «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Під час місячника з метою поповнення бібліотечного фонду новими, сучасними виданнями була проведена Всеукраїнська доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу». Шкільна бібліотека поповнилась на 170 книжок за різною тематикою (казки, оповідання, енциклопедії, художні твори). Найактивнішими були учні 1-А, 1-Б, 1-В, 2-А класів (Данилова Т.В., Чередниченко О.В., Кухта З.І., Пастушенко Л.Ю.).

/Files/images/1/1_bb/2.jpg

/Files/images/1/1_bb/1.jpg

/Files/images/1/1_bb/3.jpg

Дякуємо всім учням за активну участь!

Протягом місяця проходив День бібліотворчості.

Учні 1-4 класів разом з класними керівниками та завідуючою шкільною бібліотекою Ганною Василівною власноруч виготовляли поробки, аплікації, ляльки–мотанки з природного матеріалу, створювали власними руками фігурки птахів, тварин, квітів з пластиліну, солоного тіста.

/Files/images/1/1_bb/4.jpg

/Files/images/1/1_bb/5.jpg

/Files/images/1/1_bb/6.jpg

/Files/images/1/1_bb/7.jpg/Files/images/1/1_bb/8.jpg

З метою залучення дітей до читання книжок, бережливого ставлення, любові до природи та екології протягом місячника проводилися різноманітні заходи:

- віртуальні і заочні подорожі, екологічні години «За сторінками Червоної книги», «Чиста водиця – світу цариця», «Правила поведінки на природі», «Шумлять дерева мого краю»;

- квести «Казка вчить, як з природою дружить», на яких у дітей була можливість відгадувати загадки головних казкових героїв, казки за малюнками. Вони також інсценували уривки народних казок «Курочка Ряба», «Ріпка» та інші;

- пізнавальні ігри та екологічні вікторини «Гриби нашої місцевості», «Про гриби нічого не знаєш, що ж у лісі ти шукаєш?», «Чи знаєте ви екологічні прикмети?»;

- конкурси малюнків і читців «Планета в руках у дітей», «Квіти навколо нас», «Рідне місто – через призму екології», «Про природу тихим словом», «Природа у поезії»;

- майстер-класи з виготовлення букетів з сухоцвітів «Збережемо в хаті літечко», яблунева вікторина «Я люблю яблуко!» (до Дня яблука 21.10) тощо.

/Files/images/1/1_bb/9.jpg

/Files/images/1/1_bb/10.jpg

Олімпійський тиждень

Традиційно на початку нового навчального року проходив Олімпійський тиждень , у рамках якого в цьому навчальному році було чимало цікавих заходів : олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед учнів здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.

/Files/images/1_olmp/121012409_340930627175416_3110383874235470809_n.jpg/Files/images/1_olmp/121078235_859074604900370_8034821562281456463_n.jpg/Files/images/1_olmp/121026813_1826870347482670_5965287594670808693_n.jpg

До проведення Олімпійського тижня долучилися учні 3-4 класів та 5-7 класів. В класах проведено Олімпійський урок, на якому учні мали змогу більше дізнатися про історію виникнення Олімпійських ігор, про видатних спорсменів України та зіркових спортсменів , які були нашими випускниками.

/Files/images/1_olmp/121023693_413075946345273_690276860168896292_n.jpg/Files/images/1_olmp/IMG_20201006_112544.jpg

Протягом тижня були проведені різні види змагань :

- Легкоатлетична естафета;
- Командні естафети ;
- Рухливі ігри ;
- Міні – футбол;
- Урок «Історія Олімпійських ігор».

/Files/images/1_olmp/121024152_2675868749329594_3234378950696070069_n.jpg/Files/images/1_olmp/IMG_20201006_114147.jpg

Результати змагань наступні:

1. Легкоатлетична естафета серед 5 –х класів:

І місце – 5-А;
ІІ місце – 5-Б.

Серед 6 –х класів :

І місце – б-А;
ІІ місце – 6-Б.

Серед 7 –х класів :

І місце – 7-Б;
ІІ місце – 7-А.

2. Командна естафета серед 4 –х класів:

І місце – 4-Б ;
ІІ місце – 4-А.

Серед 6 –х класів:

І місце – 6-А ;
ІІ місце – 6-Б .

3. Міні – футбол серед 7-х класів :

І місце – 7-Б ;
ІІ місце – 7-А .

4. Піонербол серед учнів 4 – х класів:

І- місце – 4-Б ;
ІІ місце – 4-А.

/Files/images/1_olmp/IMG_20201006_112011.jpg


Ось і пролунав останній дзвоник у 2019-2020 навчальному році

wym-1590746580102

21 травня (8 травня за старим стилем) день народження К.Ф. Ольшанського. Цьогоріч йому виповнилося б 105 років!

/Files/photogallery/Презентация Microsoft PowerPoint.jpg


/Files/photogallery/img7.jpg/Files/photogallery/img8.jpg/Files/photogallery/AirBrush_20200505164451.jpg

Ми - нащадки перемоги!

Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів 43 імені К.Ф.Ольшанського вітає всіх зі святом - 75-ої річниці Великої Перемоги!

Цю ювілейну дату ми відзначаємо в умовах карантину. Нажаль, в школі ми не можемо провести традиційні заходи, зустрітися з ветеранами, взяти участь у покладанні квітів, провести уроки мужності, фестиваль патріотичної пісні, екскурсії до пам'ятників.

Рада зразкового музею героїв-ольшанців запропонувала учням долучитися до флешмобу "Ми - нащадки переможців".

В умовах карантину учні нашої школи провели пошук "Історія війни в історії моєї родини", переглянули кінофільми, ознайомилися з вражаючими фактами. Пропонуємо всім переглянути наш відеофільм і долучитися до акції "Ми - нащадки переможців"!

Вновь весна приходит в Николаев,

Оживают парки и сады.

И дожди весенние смывают

Грозных лет ушедшие следы.

Велике свято Перемоги!
Це свято не затьмариться в віках!
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам'яті ріка.
Ми пам'ятаємо всіх,
Хто віддав життя за те,
Щоб не було війни нової,
Щоб сонце сяяло золоте.
Щоб не окоп чорнів на ниві -
Хліба цвіли, мов килими.
І щоб веселі і щасливі
До школи всі ходили ми!
Хай лине пісня в сінь ннбес крилато,
У мирне небо хай зліта салют.
День Перемоги - то найкраще свято.
І на Землі хай в мирі всі живуть!

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Масляна йде - смаколики несе

28 лютого в стінах нашої школи відбулося святкування Масляної. В холі школи пройшла ярмарка, у якій взяли участь усі члени шкільної родини. Млинці та різноманітні смаколики - неодмінний атрибут Масниці.
Виховання любові до України, до рідної землі починається з вивчення традицій народу, збереження їх у родинному колі, дитячому оточенні. Тому учні, батьки, вчителі із задоволенням беруть участь у цих святах.

/Files/images/maslyana_28022020/20200228_092217.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_092233.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_093518.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_094951.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_100136.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_100622.jpg/Files/images/maslyana_28022020/20200228_102227.jpg

Благодійність - справа честі

Для нашої школи благодійність - справа честі. Благодійність це не якийсь широкий жест: це повсякденність.

З початку лютого по 20 лютого 2020 року учні школи брали участь у щорічних міських благодійних акціях "Подаруй частинку доброти" та "Сяйво доброти". Заходи проводиться з метою формування виховання співчуття, поваги, доброти та милосердя учнів до оточуючих у тому числі, до нужденних.

20 лютого 2020 року ми здали зібрані речі (яких було дуже багато), що навіть довелося винаймати фургончик до Клубу юних моряків з флотилією.

Дякуємо всім небайдужим за активну участь в акції!

/Files/images/1_foto/87040386_491625518192591_8989784626939559936_n.jpg/Files/images/1_foto/87048839_285420249102170_8730021418579787776_n.jpg/Files/images/1_foto/87106431_188009115789341_5792481598792269824_n.jpg/Files/images/1_foto/87153100_2359195477513246_3200123966962270208_n.jpg/Files/images/1_foto/87156415_1388201701384537_3726329062122061824_n.jpg/Files/images/1_foto/87187244_605319656915220_7789120854280896512_n.jpg/Files/images/1_foto/87369625_544266139776743_2533103958071705600_n.jpg

День безпечного Інтернету

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Для учнів 8-9 класів проведено урок-презентацію "Кібербезпека" за участю офіцера ювенальної превенції Корабельного РВ поліції Чупак С.В.
Учні переглянули відеоролік "Небезпечні ризики в Інтернеті", презентацію "Як захиститися від загроз в Інтернеті", в групах обговорили можливі наслідки необачної поведінки і шляхи уникнення проблем.

/Files/images/1/86319460_198914848141393_2004760037917982720_n.jpg /Files/images/1/86386929_183501616294821_15007650819342336_n.jpg/Files/images/1/86228621_3439740422734761_5779094649587105792_n.jpg

Для учнів 5-6 класів проведено урок "#не_ведуся: Я знаю, як спілкуватися в Інтернеті", розроблений фахівцями сайту StopSecsting. Діти ознайомилися із загрозами, що спіткають їх в Інтернеті, розробили основні правила небезпечного спілкування, дізналися про служби, які можуть допомогти їм у разі виникнення проблем.

/Files/images/1_bezp_nt/IMG_20200211_094201.jpg

/Files/images/1_bezp_nt/IMG_20200211_095858.jpg

Учні 8-11 класів із задоволення пройшли гру веб-квест "Як бути обачним та пильним під час роботи в мережі Інтернет, уміти себе захистити і водночас не витрачати ввічливість та сміливість".

/Files/images/1_bezp_nt/IMG_20200211_085713.jpg

Вітаємо!

Простякову Анастасію, ученицю 8-Б класу, яка посіла ІІ місце в обласному конкурсі "Відкритий лист до захисника Вітчизни "Честь. Слава. Держава" у номінації "Проза" проза "Вже підросла без тебе вишня".

/Files/images/1/82454548_159414598807879_2409225539203104768_n.jpg /Files/images/1/82704780_490704288515140_7263135764525875200_n.jpg/Files/images/1/82969939_1290687761121755_8809282759399833600_n.jpg/Files/images/1/82997819_483894289231134_8989821537888501760_n.jpg

Чарівна книга

В Україні вийшла унікальна книга "Снігова королева" з доповненою реальністю (AR). Популярна казка Г.К. Андерсена про пригоди Кая і Герди "оживає" за допомогою мобільного додатка Wow BoxAR. Ілюстрації до нової "Снігової королеви" створювала відома українська художниця Євгенія Галчинська. Ось такі 2 екземпляри отримала в подарунок і наша школа.

/Files/images/1/80762397_852735111807534_6563403261779378176_n.jpg

Святий Миколай до нас завітав!

У четвер, 19 грудня, відзначився День Святого Миколая Чудотворця.
В приміщенні актового залу відбувся святковий концерт для дітей пільгових категорій. Цікава концертна програма була організована учнями шкільного театрального гуртка «В пошуках Святого Миколая» під керівництвом Голубок Л.В.
/Files/images/1/257717722_197586.jpg/Files/images/1/257719826_196275.jpg/Files/images/1/263903080_453455.jpg/Files/images/1/264410959_126458.jpg/Files/images/1/264423905_71223.jpg
18.12.2019 студентами Української академії лідерства була проведена театралізована вистава «Святий Миколай». Святий Миколай – це символ чуда, щоб діточки пам’ятали про наші традиції, вірили в магію і були чемними. Для учнів 1-х класів студенти подарували пакуночки зі смачненькими смаколиками.
Нехай ваші свята будуть веселими!

/Files/images/1/20191218_123311.jpg/Files/images/1/20191218_124342.jpg/Files/images/1/20191218_124507.jpg/Files/images/1/20191218_125234.jpg

Тиждень правового виховання

У рамках тижня правового виховання в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 43 ім.К.Ф.Ольшанського пройшла зустріч з шкільним інспектором, яка ознайомила учнів з правами та обов’язками учнів, діями проти булінгу та насильства.
Дякуємо нашим гостям за цікаву та змістовну бесіду!

/Files/images/1/2222.JPG

/Files/images/1/20191209_093200.jpg/Files/images/1/20191209_095539.jpg

Вітаємо!

Вітаємо переможців районного конкурсу від Корабельного районного суду на тему: «Правосуддя очима дітей», а саме: Ізбаш Анастасію (1-Б), Нагорну Анастасію (2-А), Стінську Валентину (3-А), Кайдановича Дмитра (6-А).

/Files/images/1/20191213_110208.jpg/Files/images/1/20191213_110304.jpg/Files/images/1/20191213_110357.jpg/Files/images/1/20191213_110630 — копия.jpg

/Files/images/1/11.jpg/Files/images/1/22.jpg

/Files/images/1/33.jpg/Files/images/1/44.jpg

"Повертайся живим"

З метою формування поваги до захисників Батьківщини, воїнів – учасників АТО та ООС, виховання здобувачів освіти на прикладах подвигів старших поколінь в ім’я миру, волі українського народу і незалежності нашої держави виховання співчуття, доброти та милосердя здобувачі освіти виготовили 19 шевронів, які, окрім вишитих візерунків, мають побажання бійцям «Повертайся живим». Шеврони доставлено до Клубу юних моряків з флотилією 28.11.2019 року.

/Files/images/1_dobrota/20191128_083047.jpg/Files/images/1_dobrota/20191128_101140.jpg/Files/images/1_dobrota/20191128_101616.jpg

Вітаємо учасників проекту "Пазли історії"

21 листопада в Палаці творчості учнів відбулося завершення міського проєкту «Пазли історії».

Робота наших учнів «Якби пам’ятник міг говорити» (8 -Б клас), - Колісниченко Юлія, Забродіна Марія, Мартиросян Крістіна, Турчина Софія, Даниленко Карина відзначені дипломом лауреата в номінації : Історична довідка .

Вітаємо наших талановитих учнів та їхнього керівника – учителя історії: Дремову Л.О.

/Files/images/pazli_stor/20191121_153359.jpg/Files/images/pazli_stor/20191121_154256.jpg/Files/images/pazli_stor/20191129_130616.jpg

День толерантності

З 11 листопада 2019 року у нашій школі проходив тиждень психології до Дня толерантності, який зайняв своє гідне місце серед інших предметних тижнів, оскільки саме з психологією у кожному освітньому закладі пов’язаний увесь навчально - виховний процес.
Видатний педагог А. Макаренко писав: «Педагогіка – це майстерня, а психологія - інструмент, яким там працюють. Тож тиждень толерантності проводився з метою розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, прагнення до самопізнання, толерантного відношення до людей, розкриття творчого потенціалу, та створення позитивного емоційного настрою.
Протягом тижня, психологічна служба разом з педагогічним колективом школи розробляли та проводили для дітей заходи, що охоплюють різні види діяльності: розповсюдження листівок- висловів про толерантність, оформлення бібліотечної виставки «Країна добра», години спілкування «Добро врятує світ», перегляд мультфільмів про добро та повагу (для учнів 1-4 класів), квест-гра «Стежка добра» для старшокласників.
Дуже бурхливі емоції у дітей викликала танцювальна терапія («Флеш – моб, яку влаштували учні 8 класу для школярів 1-4 класів. Справжньою родзинкою для всієї школи, стало казково оформлене «Дерево толерантності», де діти змогли через метафоричні вислови та фотографії за картинами видатної української художниці Є. Гапчинської приєднатися до прекрасного, краще пізнати внутрішній світ власної особистості та оточуючих їх людей.
Дякуємо всьому педагогічному колективу школи та учням, за весело та плідно проведений час. Бажаємо успіхів, творчого натхнення, кращого пізнання себе, толерантного відношення до людей та доброго настрою, бо хороший настрій починається з душі і якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося - подаруйте йому спочатку гарний настрій!

/Files/images/1_foto/20191112_082717.jpg/Files/images/1_foto/20191112_082737.jpg/Files/images/1_foto/20191114_100507.jpg/Files/images/1_foto/20191114_142650.jpg/Files/images/1_foto/20191114_142713.jpg/Files/images/1_foto/20191115_130114.jpg/Files/images/1_foto/20191115_130329.jpg/Files/images/1_foto/IMG-0b650465d94bf2d14f4627dfb90a24a0-V.jpg/Files/images/1_foto/IMG-0e73936ae27e36771045af49c6855ca5-V.jpg/Files/images/1_foto/IMG-620358d9d4b12d59a2e6db0fa381894f-V.jpg

День української писемності в ЗОШ № 43

8 листопада в Миколаївській ЗОШ №43 імені К.Ф. Ольшанського відзначали День української писемності та мови. Заздалегідь був розроблений план проведення заходів. Розпочався святковий день із загальношкільної раптівки для вчителів та учнів 1-10 класів «Моє слово - українською!», під час якої учні декламували поезії про мову. Учні 3-10 класів були залучені до проведення щорічного Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Протягом дня учні 5-10 класів провели п’ятихвилинку «Мова – наше все!» – переглянули презентацію про День української писемності та мови й роль Кирила та Мефодія в історії української культури, ознайомилися з виставкою літератури в шкільній бібліотеці «Джерела українського слова. Кирило та Мефодій»; презентували стіннівки «Слово наше рідне – наше українське!».
Учні 9-10 класів, учителі, адміністрація школи стали учасниками Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко.
Проведені заходи ознайомили учнів з виникненням писемності; показали красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості, довели, що рідна мова — це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб; сприяли розширенню словникового запасу школярів, розвиткові творчих здібностей, бажанню берегти свою національну культуру; допомогли учням зрозуміти, що треба зберігати, як святиню, все те, що пов’язує нас із рідною землею: любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

/Files/images/1_pisemn/IMG-0ab11f65847e40d812d54f31193f51f1-V.jpg/Files/images/1_pisemn/IMG-4b2aa4ae130493974ec128540b0bd203-V.jpg

/Files/images/1_pisemn/IMG-43c0564db2295d35c3592487d5d3983f-V.jpg/Files/images/1_pisemn/IMG-5a950312e1a1b5f6bfb77f03251bcecf-V.jpg

/Files/images/1_pisemn/IMG-77824c873d0e0029c31bf665c095d95f-V.jpg/Files/images/1_pisemn/IMG-8ba579e39fcdbc6839450842a8c14487-V.jpg

/Files/images/1_pisemn/IMG-9ea8a51a0dcf4f2ab9a206a5b401e79b-V.jpg/Files/images/1_pisemn/IMG-f793f2695ff7ef47361930dd841bd4ba-V.jpg

/Files/images/1_pisemn/IMG-aa60e2c5451ece049cb5485a149b7bc8-V.jpg/Files/images/1_pisemn/IMG-f91cfabcf801f15d3c8606fb2b0d0d44-V.jpg



/Files/images/7-b/IMG_1115.JPG/Files/images/7-b/IMG_1165.JPG/Files/images/7-b/IMG_1169.JPG /Files/images/7-b/IMG_1177.JPG /Files/images/7-b/IMG_1186.JPG/Files/images/7-b/IMG_1203.JPG /Files/images/7-b/IMG_1211.JPG /Files/images/7-b/IMG_1224.JPG/Files/images/7-b/IMG_1250.JPG /Files/images/7-b/IMG_1258.JPG/Files/images/7-b/IMG_1350.JPG /Files/images/7-b/IMG_1417.JPG/Files/images/7-b/IMG_1431.JPG/Files/images/7-b/IMG_1461.JPG/Files/images/7-b/IMG_1469.JPG/Files/images/7-b/IMG_1502.JPG/Files/images/7-b/IMG_1537.JPG /Files/images/7-b/IMG_1553.JPG /Files/images/7-b/IMG_1586.JPG /Files/images/7-b/IMG_1592.JPG



Учимся вместе – отдыхаем вместе

Каникулы – это возможность немного отдохнуть друг от друга. Но как же «Хеллоуин»? Креативная группа решила: праздник будет. Сценарий продуман до мелочей: фотозона, кинозал, попкорн и сладости, конкурсы и дискотека.

Работы хватило всем, но зато и вечер удался. Веселились все от души.

до 75 річниці визволення України

24 жовтня в школі відзначили 75 річницю визволення України від ницистських загарбників. Вшановували ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників ООС (АТО), їм було вручено квіти, цінні подарунки.

Каникулы – это возможность немного отдохнуть друг от друга. Но как же «Хеллоуин»? Креативная группа решила: праздник будет. Сценарий продуман до мелочей: фотозона, кинозал, попкорн и сладости, конкурсы и дискотека.

Работы хватило всем, но зато и вечер удался. Веселились все от души.

Каникулы – это возможность немного отдохнуть друг от друга. Но как же «Хеллоуин»? Креативная группа решила: праздник будет. Сценарий продуман до мелочей: фотозона, кинозал, попкорн и сладости, конкурсы и дискотека.

Работы хватило всем, но зато и вечер удался. Веселились все от души.

Урок мужності завершився фестивалем патріотичної пісні, в якому взяли участь учні 5-11 класів.

Захід сприяв збереженню історичної пам’яті нащадками визволителів, вихованню любові до нашої Батьківщини, формуванню патріотичних почуттів, упевненості в необхідності збереження територіальної цілісності, суверенітету та незалежності нашої держави.

/Files/images/1/75_rokv/20191022_122612.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_122951.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_123348.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_123954.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_124305.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_124720.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_125239.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191022_125659.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191024_141708.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191024_142122.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191024_143655.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191024_145032.jpg/Files/images/1/75_rokv/20191024_150435.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1037.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1058.jpg /Files/images/1/75_rokv/DSC_1062.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1066.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1075.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1115.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1132.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1171.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1211.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1220.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1229.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1236.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1246.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1277.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1277.jpg/Files/images/1/75_rokv/DSC_1318.jpg

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

З нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва в нашій школі відбулися виховні години "Нащадки козацької слави", конкурс малюнків "Україна козацька", заочні подорожі "Ми - нащадки козацької слави". Учні 5-8 класів мали змогу продекламувати вірші та пісні про козаків подивитися фільм "Козаки" із циклу "Країна. Історія Українських земель".

Найкращі роботи були оформлені в фотозоні "Козацькому роду нема переводу".

/Files/images/14_jovtnya/20191011_102243.jpg /Files/images/14_jovtnya/20191011_102215.jpg/Files/images/14_jovtnya/20191011_102226.jpg /Files/images/14_jovtnya/20191011_110458.jpg/Files/images/14_jovtnya/20191011_111109.jpg/Files/images/14_jovtnya/20191011_111123.jpg /Files/images/14_jovtnya/20191011_120657.jpg/Files/images/14_jovtnya/20191011_121107.jpg/Files/images/14_jovtnya/20191011_122154.jpg

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

У жовтні місяці щорічно проводиться "Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек"
У цьому році в нашій школі цей місячник проходив під гаслом "Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня". Він розпочався загальношкільною лінійкою де оголосили план проведення місячника.
2 жовтня відбулася акція "Подаруй бібліотеці книгу". Подарували багато різноманітних книг – 77 примірників.

/Files/images/1010_msyachnik_bblotek/20191004_084020.jpg/Files/images/1010_msyachnik_bblotek/20191004_084120.jpg


7 і 8 жовтня для учнів 3Б та 4Б класів був проведений читацький марафон "Читаємо без зупинки". Під час марафону учні читали наввипередки і на швидкість.

/Files/images/1010_msyachnik_bblotek/20191007_085507.jpg/Files/images/1010_msyachnik_bblotek/20191007_085512.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 6760